Prof Dr Psikiyatrist İzmir

Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy 1968 yılı doğumludur. Çocukluk yıllarını öğretmen olan anne babasıyla birlikte Anadolu’nun değişik yerlerinde geçirdi. Adana Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Bölge birincisi olarak üniversite sınavlarını kazandı ve ilk tercihi olan Hacettepe Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümüne girdi. Tıp Fakültesi’ni 1993 yılında bitirdi. Girdiği ilk Uzmanlık Sınavında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünü kazandı ve İzmir’e geldi. Asistanlığı döneminde değişik konulara ilgi duyarak çalışmalarına devam etti.

Asistanlık yıllarında Düsseldorf Psikanaliz Enstitüsü’nden Dr. Celal Odağ’ın liderliğinde psikanalitik grup terapisi sürecine dâhil oldu. Aynı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri Virginia Üniversitesi’nde bulunan “Center for the Study of Mind and Human Interaction”a bir yıl süre ile “ziyaretçi akademisyen” sıfatı ile gitti. Bu merkezde politik psikoloji alanında öncülerden olan psikanalist Prof. Dr. Vamık Volkan’la birlikte çalıştı. ABD’de geçirdiği bir yıllık süre içinde, Anna Freud’un öğrencilerinden Prof. Dr. Maurice Apprey’den süpervizyon aldı ve “A Phenomenological Starting Point to the Psychoanalytic Understanding of a Heterodox Religious Group’s Ritual Praxis” isimli monografı hazırladı.

“Kanser Hastalarında Depresyon Tanısının İncelenmesi” konulu tezini vererek 1999 yılında uzmanlığı alan Dr. Mehmet Akif Ersoy 2008 yılında doçent oldu. Ege Üniverstesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünde 2010-2015 yılları arasında Doçent; 2015 yılından üniversiteden ayrıldığı 2018 yılına kadar Profesör kadrosunda çalıştı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Acil Psikiyatri, Davranış Semiyolojisi, Dissosiyatif Bozukluklar, Cinsel İşlev Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları konularında dersler verdi.

Klinik Psikofarmakoloji Bülteni, Journal of Mood Disorders, Eğitimde Kuram ve Uygulama  dergilerinde danışma kurulu üyeliği yaptı. Türk Tabipler Birliği, Türkiye Psikiyatri Derneği üyesi ve Psikiyatri Psikoloji ve Aile Terapisi Derneği (PSİAD) kurucu üyesidir. Evlilik ve evlilikle bağlantılı konularda eğitim ve seminerler vermektedir. Evlilikte doyumu etkileyen faktörler ve cinsel işlev bozuklukları konularında çalıştı. Halen erişkin dikkat eksikliği hiperaktive bozukluğunun evlilikteki etkileri ve evlilikte doyumu etkileyen faktörler konularında bilimsel araştırmalarını sürdürmektedir.

www.iliskidegerlendirme.com

www.ruhikizi.com

www.hiperaktivite.info

internet sitelerinde danışmanlık ve yazarlık yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İzmir’de Boşanma Avukatı Arayanlara Kapital Hukuk’u Tavsiye Ediyoruz

Bir psikiyatri sitesinde boşanma avukatı hakkında bir yazının bulunmasını garip bulabilirsiniz. Belirtmeliyim ki çift …

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun tarihçesi.

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu’nun Kısa Tarihçesi

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu İcat Edilmiş Bir Hastalık mıdır? Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu …

Nasıl psikiyatrist olunur?

Nasıl psikiyatrist olunur? Nasıl terapist olunur? Psikoterapi Eğitimi.

Üniversite sınavına hazırlanan bazı lise öğrencileri bana nasıl psikiyatrist olunacağını soruyorlar. Öncelikle …