Çift ve Evlilik Terapisi

Evlilik ve ilişkilerdeki sorunlar ruhsal sıkıntıların önemli kaynaklarından birisidir. Hastamın kaygı ve çökkünlüğünün evlilik ve ilişki sorunlarından kaynaklandığını düşündüğümde, çift terapisi ve danışmanlık hizmeti vermekteyim. Bazı hastalar terapi söz konusu olduğunda kendilerine psikologların daha iyi yardımcı olabileceğini düşünürler. Bu gibi durumlarda evlilik ve çift terapisi konusunda deneyimli bir psikoloğa çifti yönlendiririm.

Çiftlere yaklaşımım eşler arasındaki iletişimi güçlendirmek, kısa ve uzun vadeli değişim hedeflerini belirlemek, eşlerin birbirlerinden beklentilerini netleştirmek, eşler arasındaki sorunun psikodinamik kökenlerini araştırmak ve bu doğrultuda müdahalede bulunmaktır. Psikiyatrist ve psikoterapist olarak bana ilk başvuran hangi eş olursa olsun, çift terapisine karar verdikten sonra her iki eşe eşit mesafede durmaya özen gösteririm.

Bazen neredeyse bitmiş sayılabilecek bir ilişki bile söz konusu olsa, boşanma en son seçenektir benim için. En ümitsiz durumlarda, hatta boşanma için mahkemeye başvurmuş bir karı kocada, boşanma sürecini bile ilişkiyi kurtarmak için bir fırsata dönüştürmeye çalışırım.

Her şeye rağmen ilişkinizi kurtarmayı başaramazsanız boşanma avukatı olarak İzmir Kapital Hukuk Bürosu’ndan Av. Harun Ümit Eren‘i tavsiye ederim.

İzmir’de Boşanma Avukatı Arayanlara Kapital Hukuk’u Tavsiye Ediyoruz

Bir psikiyatri sitesinde boşanma avukatı hakkında bir yazının bulunmasını garip bulabilirsiniz. Belirtmeliyim ki çift …

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun tarihçesi.

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu’nun Kısa Tarihçesi

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu İcat Edilmiş Bir Hastalık mıdır? Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu …

Nasıl psikiyatrist olunur?

Nasıl psikiyatrist olunur? Nasıl terapist olunur? Psikoterapi Eğitimi.

Üniversite sınavına hazırlanan bazı lise öğrencileri bana nasıl psikiyatrist olunacağını soruyorlar. Öncelikle …